Pierwszy dzień świętowania

Ponad tysiąc zuchów, harcerzy i instruktorów z Mazowsza zawitało w piątek 20 września do Przasnysza, gdzie w tym roku odbywały się 28. Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

To coroczne święto mazowieckich zuchów, harcerzy i instruktorów organizowane jest w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, a tym samym również harcerskiego, a jego najważniejszym celem jest integracja środowiska. Tak było i tym razem.

Organizatorzy zlotu, Hufiec ZHP w Przasnyszu im. Janusza Korczaka, przygotowali ciekawy program, dostosowany do wieku i umiejętności wszystkich uczestników. W piątek uczestnicy wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez komendantów i kadrę poszczególnych podobozów. W gnieździe starszoharcerskim i wędrowniczym odbył się koncert oraz spotkanie z Komendantem Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezarym Supłem, który odpowiadał na pytania harcerzy.

Fot. Maciej Wasilewski i Tomasz Kaźmierczak / Chorągiew Mazowiecka ZHP